Monialaisia ratkaisuja liiketoiminnan kehittämiseksi

KoFund on palvelutoimisto, joka auttaa kasvuyrityksiä kasvattamaan liiketoimintaansa. Palvelumme pääpaino on oikeiden rahoitusinstrumenttien tunnistamisessa asiakkaidemme kehitys- ja innovaatiohankkeita varten. Olemme onnistuneesti hakeneet yli kymmenen miljoonaa euroa rahoitusta eri lähteistä. 

 

Autamme sekä rahoittamaan asiakasyritystemme kehitysprojekteja että kiihdyttämään niiden kasvua. Autamme esimerkiksi laajentumisessa kansainvälisille markkinoille tai uudenlaisten palveluiden kehittämisessä digitalisaation aiheuttamiin muutoksiin. Meille on tärkeää, että innovatiivisia ideoita rahoitetaan ja yritykset niiden taustalla saavat tarvitsemaansa tukea.

Asiantuntijamme

Rasmus Karstikko

CEO, Partner

Operatiivinen johtaminen, myynti, asiakassuhteet

rasmus@kofund.fi

+358 40 681 2255

KoFund_Atte_Mäkinen_DSC09449.jpg
2021-05-26 (2).png

Jori Karstikko

Senior Advisor, Partner

Yksityisrahoitus, teknologiaratkaisut

jori@kofund.fi

+358 45 151 1771

KoFund_Atte_Mäkinen_DSC09385.jpg

Jasmine Fagerström

Account Manager

Myynti, asiakassuhteet, viestintä ja markkinointi

jasmine.fagerstrom@kofund.fi

+358 50 511 0773

KoFund_Atte_Mäkinen_DSC09566.jpg

Margarita Hiltunen

Business Development Manager, KTM

Rahoituskonsultointi, palvelumuotoilu, kansainvälistyminen

margarita.hiltunen@kofund.fi 

+358 50 388 6779

KoFund_Atte_Mäkinen_DSC09436.jpg

Sofia Kirjonen

Investment Manager, KTM

Venture capital, strategiakonsultointi, taloudellinen mallintaminen

sofia.kirjonen@kofund.fi

+358 40 141 0089

KoFund_Atte_Mäkinen_DSC09474.jpg

Aleksi Nieminen

Consultant

Innovaatiokehitys, valtion apurahahakemukset, konsultointi

aleksi.nieminen@kofund.fi

+358 50 511 5778

KoFund_Atte_Mäkinen_DSC09538.jpg

Anton Pikkupeura

Financial Analyst, DI

Rahoituskonsultointi, palvelumuotoilu, teknologiaratkaisut

anton.pikkupeura@kofund.fi

+358 50 553 2311

Logo_Transparent.png

Pieni Roobertinkatu 9, 00130 Helsinki                                         info@kofund.fi                                                                   +358 50 511 0773